27 marca 2013

Brazylia 2014 - 1

Polska-San Marino 5 : 0. Wreszcie można było spokojnie obejrzeć mecz w telewizji gdyż wieczny i jedyny komentator PRL-u od 30 lat Dariusz Szpakowski nie komentował go. Od razu poprawił się humor kibicom i zaczęliśmy zdobywać bramki. Co prawda gra jeszcze się "nie kleiła" tak jak powinna bo na trybunach ukrył się Zb. Boniek i D. Tusk lecz piłkarze pokazali że coś potrafią. Nieładny był faul na Koseckim, lecz w nagrodę zdobył on bramkę w 92 minucie meczu. Moim zdaniem trener W. Fornalik nie powinien wystawiać Wasilewskiego do gry gdyż jest on za ciężki i niedokładny. Powinien wprowadzać on więcej zmian by nie skończyć jak poprzedni selekcjoner Fr. Smuda. Wymiana na Wasilewskiego 5 minut przed końcem meczu było błędem - moim zdaniem. Nie wrzuca się ciężkiego oręża pod koniec bitwy. Tym razem łysa pała w TVP INFO komentując mecz narzucała nam społeczeństwu że Fornalika należy odsunąć ze stanowiska trenera kadry narodowej. Używał ten gość nieprawdziwych argumentów. Prezes PZPN Boniek tez chce go odsunąć.  Dziwi takie podejście obydwu panów, "znawców futbolu" gdyż Fornalik dopiero zaczął formować drużynę na mistrzostwa świata w Brazylii a sugestia ich padła po wygranym meczu  z dużą ilością zdobytych przez naszą drużynę bramek z San Marino. Jest to kolejny dowód na to że istnieje dyktatura mediów. Komuś przeszkadza nowy trener Waldemar Fornalik i chcą go usunąć. Moim zdaniem nie pasuje on do koncepcji PRL-owskich mediów i  PRL-owskiego Bońka oraz do PRL-owskiego zarządu PZPN. Potrzebna jest jakaś siła by rozwiązać dla dobra kraju te struktury.