18 czerwca 2017

Prawo do godnego wypoczynku

Od kilkudziesięciu lat pracownicy walczyli o wolne od pracy dni w tym o wolne soboty, niedziele oraz święta i je w końcu wywalczyli, ale za tym powinny iść jednocześnie inne prawa jak np. prawo do godnego wypoczynku. Tym godnym wypoczynkiem jest 
całkowite oderwanie się od dnia codziennego czyli od pracy. Żeby oderwać się od dnia codziennego to należy w te dni wolne całkowicie zmienić program radiowo-telewizyjny by nie powtarzano w mediach tego samego repertuaru jaki jest nadawany w tygodniu pracy. Ta zmiana musi dotyczyć także zmiany godzin nadawania programów informacyjnych oraz rezygnacji z seriali z którymi nadawcom trudno się rozstać nawet w dni świąteczne. 

Moim zdaniem w te dni wolne od pracy należy nadawać programy i filmy ale bez seriali, by te dni były inne niż te w tygodniu. Programy cykliczne to też seriale i należy z nich zrezygnować w wolne od pracy dni. Programy cykliczne można przerzucić do tygodnia pracy jeśli są ciekawe i pouczające jak np. program pt. "Jak to się robi ?". Należy także zrezygnować w te wolne dni z nadawania programów naukowych i historycznych, bo także od nauki należy odpoczywać. Trzeba dbać także i o to by nie było powtórek programów i filmów częściej niż co miesiąc. 

By nie zanudzić odbiorców i za często się nie powtarzać w te dni wolne to należałoby zwiększyć zakres emitowanych programów i filmów biorąc pod uwagę początek powstania radia i kinematografii do dziś. Nowy program radiowo-telewizyjny na te dni wolne od pracy każdy nadawca ma prawo sam ustawiać pod potrzeby swoich odbiorców uzależniając charakter swojej stacji. 

Po to wymyślono niedzielę ( pierwszy wolny od pracy dzień ), by ten dzień był inny niż pozostałe. 

Brak komentarzy: