01 lipca 2012

EURO 2012 - 7

EURO 2012 zakończyło turniej. Finalistą została Hiszpania która wygrała z Włochami 4 : 0. Bramki wpadły w 14, 41, 84 i 88 minucie gry przez Silvę, Jordi Alba, Fernando Torresa i Juana Mate. Hiszpania została mistrzem Europy po raz trzeci i obroniła ten tytuł w tym turnieju. Moim zdaniem pierwsza bramka Davida Silvy po podaniu Fabregasa była najlepsza ( najciekawsza ). Sędzia nie uznał 2 sytuacji z których powinny być rzuty karne dla Hiszpanii. Była ewidentna ręka i faul na zawodnikach Hiszpańskich. Hiszpanie byli lepsi od pierwszego do ostatniego gwizdka. Trener Hiszpanii Vincent de Bosque dał wolną rękę piłkarzom, co pozwoliło na nieschematyczną grę i na własne pomysły które skutkowały bramkami. Włosi postawili na defensywę ale nie rezygnowali z kontrataku. Mieli w pierwszej połowie dużo sytuacji z których mogli zdobyć gole, ale zabrakło skuteczności nawet Balotellowi. Już rozdano medale i puchar. Sam Platini wręczał je piłkarzom. Włosi opuścili boisko ze smutną miną. Nie wiem czemu płaczą Włosi, przecież każda drużyna chciała by być drugą, najlepszą w Europie.  Po Euro 2012 UEFA wypłaci Hiszpanii 23,5 a PZPN-owi 9 mln. euro. Strefy kibica już się rozbiera. Hiszpania ma więcej klubów, a Polska działaczy. Trzeba to zmienić gdyż więcej będzie środków na trenerów i piłkarzy co może dać lepsze wyniki w przyszłości. Teraz zastanawiają się władze miast jak utrzymać nowe, drogie stadiony. Stadion Narodowy by się utrzymać potrzebuje ok. 30 mln. zł. Inne miasta już mają pomysły jak zagospodarować nieużyteczne stadiony. Ogólny bilans po Euro 2012 - infrastruktura kosztowała 75 mld. zł., stadiony nowowybudowane 5 mld. zł., całość ok. 95 mld. zł. Polska teraz myśli jak zorganizować inne turnieje międzynarodowe.