02 lipca 2019

Drukarz z IKEA

Pracownik ( Tomasz K. drukarz  z IKEA ) odmówił wykonania usługi na rzecz środowiska LGBT a za to został usunięty z pracy. Natychmiast PiS uchwalił ustawę która zabrania usuwania z pracy ludzi kierujących się 
w pracy klauzulą sumienia. Zbigniew Ziobro ciesząc się tą ustawą stwierdził że wygrała wolność - wolność sumienia - , co oznacza że każdy będzie mógł teraz odmówić wykonania usługi innej osobie kierując się w pracy klauzulą sumienia. 

Tenże pracownik IKEI Tomasz K. jako argumentu za odmówieniem wykonania usługi przytoczył w internecie cytat z Biblii który nakazywał odrzucać tych co sieją zgorszenie polegające na obcowaniu mężczyzny z mężczyzną. Tenże cytat z Pisma Świętego dalej mówi że należy takich co sieją zgorszenie z kamieniem młyńskim na szyi zatopić w morskich głębiach. On ten cytat wykorzystał do tego by nie akceptować oraz nie promować homoseksualizmu i innych dewiacji a IKEA do usunięcia go z pracy za brak tolerancji wobec innych ludzi. Tomasz K. nie przewidział że jego opinia posłuży do pozbawienia go pracy, ale nie była to tylko opinia bo było także odmówienie wykonania usługi i za to stracił on pracę.  

Problem polega na tym że nie każdy właściwe rozumuje art. 119 KK który mówi m.in. że karze podlega ten co stosuje przemoc lub groźbę wobec osoby ( osób ) m.in. z powodu przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej i wyznaniowej a także z powodu jej bezwyznaniowości a do takich należą m.in. ci co wg. PŚ i Tomasza K. sieją zgorszenie. W tym przypadku należało ukarać Tomasz K. dodatkowo karą więzienia do lat 5-ciu, bo nie uszanował on osób z LGBT które nie muszą być religijne, przestrzegać zapisów Biblii i być dyskryminowane. Każdy powinien brać pod uwagę to że są ludzie wierni, niewierni oraz wyznające inną niż chrześcijańską religię zanim oceni sytuację. Moim zdaniem - zgorszenie sieją tylko ci co swoją wiedzę ograniczają tylko do Pisma Świętego a nie ci co prywatnie a nie publicznie obcują ze sobą. Uważam że słowo "zgorszenie" już nie ma racji bytu, bo jest to relikt przeszłości. Dziś żadne zachowanie nie może gorszyć drugiej osoby, bo każdy ma prawo do wolności wyboru. Wyjątkiem są zadawane drugiej osobie krzywdy. 

Moim zdaniem - każdy kto kieruje się w pracy klauzulą sumienia to nie powinien pracować tam gdzie trzeba realizować usługi dla wszystkich ludzi mających różne poglądy na świat w tym i różne orientacje seksualne m.in. ; w szpitalach, w drukarniach, w sklepach, w autonaprawach, w szkołach i w sejmie. Każdy pracownik ma prawo odmówić wykonania usługi drugiej osobie lub grupie ludzi tylko wtedy kiedy zauważy że jego usługa może zaszkodzić innej osobie lub grupie ludzi. W tym przypadku można i należy odmówić wykonania usługi m.in. osobom które kierują się zakazanymi w Polsce poglądami faszystowskimi i komunistycznymi oraz jeszcze nie zakazanymi w Konstytucji religijnymi. Osoby wyznające różne religie same sobie powinny drukować materiały na swoje potrzeby a inne usługi na rzecz określonej religii powinni wykonywać wierni. Przypomnę że firmy i państwo nie są od tego by zaspokajać potrzeby jakiejkolwiek religii a to oznacza że firmy państwowe np. szpitale ( pracownicy medyczni ) nie mają prawa kierować się religią udzielając usług medycznych potrzebującym ludziom. 

Uważam że IKEA słusznie postąpiła usuwając z pracy pracownika który odmówił wykonania usługi na rzecz środowiska LGBT bo on kierował się w pracy fałszywie klauzulą sumienia a tak naprawdę kierował się dyskryminacją ludzi będących o innej orientacji seksualnej. 

A tak w ogóle - co to za religia która dyskryminuje ludzi inaczej urodzonych, chcących żyć po swojemu i tych wyznających różne poglądy na świat inne niż religijne ? Co to za religia która nakazuje topić ludzi żyjących inaczej niż nakazuje Biblia które nie muszą wyznawać jakiejkolwiek wiary ? To chrześcijaństwo które PiS chce na siłę wprowadzić w państwo i do UE jako uniwersalne wartości chrześcijańskie. Uważam że na reżim nawet religijny nie musimy się zgadzać i dlatego należy zachować każde państwo jako świeckie. 

Brak komentarzy: